0
0

Алмазні олівці

Призначений для обробки металу електричний заточувальний верстат потребує періодичного виправлення наждачного кола. Необхідність відновлення форми викликана нерівномірним сточуванням поверхні (ліворуч, праворуч або по центру). Для виправлення заточувальних кіл призначений спеціальний інструмент - алмазний олівець.




Олівець є виріб з високим класом зносостійкості, який використовується для шліфування поверхні абразивного кола та відновлення заточувальних властивостей інструменту. Оскільки синтетичні та природні алмази набагато твердіші за матеріал, з якого виконаний заточний круг, інструмент з високим ступенем ефективності видаляє дефекти та нерівності, відновлюючи властивості каменю. У цій статті ми розповімо про особливості будови та основні принципи вибору алмазного олівця.


Алмазний правлячий олівець має вигляд штиря зі сталі завдовжки 5 см. У нижній частині виробу розміщені природні/синтетичні алмази. Функцію сполучної ланки виконує металевий сплав з коефіцієнтом розширення, близьким до аналогічного показника кристалів алмазу.


У побутових умовах найчастіше використовують інструмент діаметром 80-100 мм. При роботі його фіксують у спеціальних утримуючих пристроях. Для профільного шліфування та правки кіл великих діаметрів раціонально купити алмазний олівець з великими кристалами в оправі. Перевага великих алмазів полягає у наявності природних граней, які збільшують стійкість інструменту до зносу.


Оправа виробів буває різних форм: циліндр, сходи, конус. Є алмазні олівці з різьбленням. Усередині виробу алмази утримуються методом паяння, карбування або металевими затискачами. Кріпити олівець у фіксатор слід таким чином, щоб інструмент виступав за краї оправи максимум на ¼ довжини.



Маркування алмазних олівців

Щоб вибрати відповідний інструмент, зверніть увагу на маркування. Стандартні позначення виробів прописані у ГОСТ 607-80. У регламенті вказані такі параметри, як розмір інструменту, різновиди, технічні вимоги тощо.


Обов'язковими є такі пункти:

  • товарна марка компанії, що випустила олівець;
  • позначення виробу без перших шести цифр;
  • види алмазів (01, 02, 03), де буква А відповідає природним каменям, С - синтетичним;
  • номер згідно з маркуванням виробника.

П'ять перших цифр у шифрі — стандартне позначення розташування каменів та їх ваги, що коливається в межах 0,5–2 карати.