0
0

Вулики

Сучасний бджоляр може вибрати вулик на свій смак. Адже у сфері бджільництва використовується безліч різновидів вуликів.

Їх розрізняють за конструкцією, обсягом, матеріалами та функціональністю. Вибрати відповідний вулик – це означає забезпечити нормальну життєдіяльність бджіл.

Залежно від конструкції вулики поділяються на розбірні та нерозбірні .

Останні є пережитком і в наш час практично не використовуються, тому що працювати з ними дуже незручно. Тому зараз усі вулики мають розбірну конструкцію.

Якщо в перших розбірних вуликах стільники кріпилися на лінійки, то згодом усі бджолярі перейшли на рамкові вулики. Один бджолиний будиночок може вміщати кілька рамок із стільниками, причому кількість рамок можна легко змінювати.

У напрямку рамкові вулики поділяють на горизонтальні та вертикальні .

У горизонтальних (лежаках) знаходиться один корпус, і розширюється він в обидві сторони.

Лежачі вулики дозволяють легко змінювати кількість рамок, але вони важкі та громіздкі. Об'єм вертикальних «стояків» можна збільшити за рахунок додавання верхніх надбудов. Така форма відрізняється легкістю та мобільністю.

Найкращі якості лежачих та стоячих вуликів поєднують комбіновані пристрої. У цих вуликах використовують кілька секцій, розділених перегородкою. Це дозволяє змінювати їх обсяг у будь-якому напрямку.

У свою чергу, і лежаки, і стояки мають кілька модифікацій. Кожна з них відрізняється від інших характерними рисами. Крім того, види вуликів відрізняються за функціональним призначенням. Наприклад, окремі будиночки будують для зимівлі маток або для наукового спостереження за бджолами, їх життєдіяльністю та станом здоров'я.


Основні види вуликів:

  • Даданівський вулик
  • Конструкція Рута
  • Касетний вулик
  • Український лежак
  • Альпійський вулик