0
0

Допомога молочним господарствам

Хоча сільське господарство в Україні в більшості випадків перебуває в занедбаному стані, вже з 2018 року парламентарії вирішили це виправити. У графу витрат на розвиток молочних господарств було виділено 4 млрд гривень, а також 1 млрд - на розвиток фермерства та кооперації.


Що буде зроблено для молочних господарств у 2019 році?


  • Будівництво молочних ферм і модернізація вже існуючих. Це дозволить розширити мережу виробників молочної продукції і створити здорову конкуренцію на ринку.
  • Забезпечення необхідним обладнанням фермерських господарств. Хоча багато апаратів знаходяться ще в робочому стані, деякі з них безнадійно застаріли. Тому, для збільшення обсягів виробництва і поліпшення якості кінцевого продукту варто профінансувати і заміну обладнання.
  • Поліпшення генетичного потенціалу худоби. С огляду на те, що посилаючись на торішні звіти, проблеми зі скороченням чисельності потомства у корів і свиней досягли апогею, на 2018 рік поставлена глобальна мета виправити цю ситуацію. На жаль, за один рік зробити це буде неможливо, але важливо зробити перший крок в даному напрямку.


Заступник Міністра аграрної політики Олена Ковальова визначила основні цілі, на які будуть спрямовані кошти, в такий спосіб:

Такі глобальні орієнтири будуть здійснюватися за допомогою відразу декількох способів. Це і доступні умови для кредитування, і можливість приєднатися до державної програми підтримки кооперативів, і створення нового переліку гігієнічних і санітарних вимог, який будуть висуватися до молочних продуктів.

Також, повністю під забороною опиниться використання молока другого сорту у виробництві харчових продуктів, саме тому закупівля такої сировини для даного виду господарств на початку 2018 року не проводилася.


Державна програма підтримки


Підтримка полягає в наданні грошової компенсації за купівлю доїльних апаратів для корів. У даній програмі немає обмежень за розмірами виробничих масивів і кількості худоби. Таким чином підтримкою може скористатися як великий виробничий гігант, так і крихітне домашнє господарство.


Як отримати компенсацію?


Щоб оформити заявку на компенсацію необхідно подати пакет документів до районного або обласного управління розвитку агропромислового комплексу. У пакет входить така документація:

  • Заповнена заявка, яка складається за стандартною формою.
  • Довідка місцевої ради, що підтверджує кількість корів.
  • Копія ветеринарного паспорта кожної тварини і карток, які до нього додаються.
  • Копія паспорта власника молочного господарства, а також документ, що підтверджує реєстрацію в Держ. реєстрі фізичних осіб платників податків.
  • Платіжний документ, що підтверджує покупку доїльного апарату. Це може бути чек з магазину, квитанція стандартної форми тощо. У деяких випадках можуть попросити надати інформацію про походження товару або про його відповідність до встановленого рівня якості. В такому випадку до основного набору документів можуть вимагатися і додаткові.
  • Зобов'язання в письмовій формі про використання доїльного агрегату протягом 5 років.


Таким чином, вже через кілька років сільськогосподарський сектор зможе виробляти конкурентоспроможну продукцію в достатній кількості, не створюючи при цьому державної монополії. Обивателі ж у свою чергу отримають якісний продукт, який приємно не тільки куштувати, але і представляти на міжнародному ринку харчових товарів.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре