0
0

Твердопаливні котли

Опалювальні котли на твердому паливі

Сучасний котел на твердому паливі має широку низку позитивних якостей і відрізняється високими споживчими характеристиками. Це зумовлює його велику популярність на ринку опалювального обладнання.Види побутових твердопаливних котлів

Агрегати можуть використовувати різноманітні види енергоресурсів:

  • дрова;
  • гранули;
  • вугілля;
  • торф.


Існує й універсальний варіант - грубка на твердому паливі, яка може ефективно працювати з будь-яким перерахованим варіантом.

Також класифікація здійснюється за способом спалювання.


Котли можуть бути :

  • класичними;
  • піролізними;
  • тривалого горіння.


Традиційні апарати часто застосовуються для дров та торфу. Їх експлуатація відрізняється простотою, проте при функціонуванні обладнання потребує регулярного поповнення топки - не менше чотирьох разів за двадцять чотири години.

Піролізні моделі використовують процес виділення газу під час тління палива. Завдяки цьому ефективність агрегатів прагне неймовірно високих показників.

Саме піролізне обладнання є найбільш економічним варіантом домашнього опалення. Однак і в нього є мінус – вибагливість в експлуатаційних умовах. Наприклад, такий котел на вугіллі може застосовувати лише висушену породу, вологість якої не перевищує 20%.

Прилади тривалого горіння не потребують частої закладки: вони можуть працювати з однією порцією цілодобово! Це оптимальний варіант для приватного будинку великої площі. Найчастіше ці агрегати використовують дрова або брикети.


Особливості котлів опалення на твердому паливі

Твердопаливний котел піролізного типу має складну конструкцію і відчутно високу ціну, моделі тривалого горіння теж не зовсім прості. А ось традиційні апарати – це популярні домашні рішення, які можна зустріти повсюдно.

Агрегати виготовляються із міцних термостійких матеріалів – чавуну та сталі. Залізно-вуглецеві пристрої рідко вимагають очищення, характеризуються високою інертністю, чудово протистоять корозії. Сталеві апарати набагато швидше розігріваються, але не можуть похвалитися таким тривалим робочим періодом. При цьому вони дешевші та легші, ніж чавунні «колеги».

Твердопаливні моделі можуть бути енергозалежними чи автономними. Варто зазначити, що котли з автоматикою завжди вимагають джерело електричної енергії, проте надають повну автоматизацію роботи.

Деякі печі можуть забезпечуватися варильними панелями, що є чудовим варіантом для невеликого заміського будинку.