0
0

Доїльні апарати

Як вибрати доїльний апарат: види та особливості продукції

Сьогодні багато власників великих і невеликих ферм намагаються оптимізувати працю і максимально збільшити вигоду від продукції. З цією метою правильним рішенням стає купити хороший доїльний апарат, причому таке придбання актуальне як господарств з великим поголів'ям тварин, так власників однієї-двох корів чи козочек.

Асортимент пристроїв для мехдійки досить широкий для того, щоб можна було підібрати доїльні апарати для здійснення різних потреб. Це невеликі бюджетні моделі для доїння тварин у поодинокій кількості та багатофункціональні установки для обслуговування одночасно кількох буряток. Розрізняються агрегати не тільки ціною, а й технічними параметрами, зовнішнім виглядом, кількістю закладених функцій, потужністю мотора, комплектацією, режимом роботи та ін важливими характеристиками.

Яким може бути апарат для доїння

Як правило, у побуті використовують міні-установки – невеликі пристрої для доїння однієї-двох тварин. У промислових цілях, на великих фермах, домашніх господарствах найкращим вибором стане покупка стаціонарного апарату для отримання молока від великої кількості тварин за короткий проміжок часу. Головне завдання таких установок, як побутового, так і промислового рівня – за допомогою доїльного апарату спростити працю господині чи персоналу, замінивши ручне доїння механічним (автоматичним).

Класифікація агрегатів проводиться у відповідність до різних параметрів. По-перше, розрізняють доїлки для різних видів тварин - корів, кіз/овець. Другий варіант поділу на групи – на кшталт використовуваного двигуна. Саме цей критерій часто стає важливим аргументом за ту чи іншу модель.

Які доїльні апарати краще купити? Детально вивчіть особливості всіх представлених на ринку видів, враховуючи тип тварин:

  • масляний мотор - установки характеризуються невисокою шумністю при роботі, завдяки чому тварини не відчувають страху в процесі доїння і дояться краще; при цьому, витрата масла в таких моделях досить висока, до того ж дані модифікації чутливі до перепадів температур;
  • двигун сухого типу – не вимагає використання «палива», економічний, але відрізняється високою шумністю та острахом вологи;
  • двотактні доїлки – працюють у режимі двох тактів – стискування та вакууму (перший такт – за допомогою впливу вакууму сосок апарату притискається до вимені, другий – відпускання);
  • тритактні доїльні апарати – працює в режимі трьох тактів, де до основних двох додана фаза відпочинку (повітря накачується в порожнину доїльної склянки), що дозволяє зробити доїння більш комфортним для тварин (ціна таких установок вища, але багато фермерів віддають перевагу саме даному типу агрегатів з- за щадної роботи).

Завдяки широкому асортименту продукції різних виробників у продажу доїльні апарати доступні у різних поєднаннях типу двигуна та режиму роботи.

Обов'язково підбирайте установки відповідні виду тварин, що обслуговуються. Агрегати для корів не підійдуть для доїння кіз чи овець! Головна причина – відмінності у будові вимені, через що розміри та принцип приєднання присосок-склянок також відрізнятимуться. У Мережі розміщено велику кількість матеріалів про використання таких пристроїв і вибрати підходяще для кожного конкретного випадку не важко. Також можна скористатися за допомогою консультантів магазину, що спеціалізується на продажу доїльних апаратів.

Доїльні агрегати для 1 корови

Доїльний апарат однією корову може бути обслуговування декількох тварин, але у порядку черги. Одночасно доїти дві, три або більше буря не вийде! Комплект присосок для кріплення до вимені та шлангів до насоса в даному випадку один.

Доїлки для кількох тварин

Апарати для 2-х корів нічим не відрізняються від варіанта для 1-ї тварини, крім наявності додаткового комплекту шлангів і присосок.

Як перший варіант пристроїв (для 1 корови), і другий призначені обслуговування до 5-ти тварин щодня. Якщо голів у господарстві більше – варто подумати про придбання кількох апаратів чи великої доїльної установки.

Переваги доїльних апаратів від виробника

Навіщо потрібний доїльний апарат? Ця практична покупка стане величезною допомогою у будь-якому господарстві. Завдяки автоматизації доїння можна:

  • скоротити час обслуговування тварин;
  • отримати товар високої якості, адже доїльне відро з молоком не потрапляють сторонні предмети, сміття, пил;
  • подбати про здоров'я, звільнивши руки працівників ферми чи доярок у домашньому господарстві;
  • збільшити надої і, отже - виторг.

Доїльні апарати продаються за різною ціною. Варто розуміти, що придбання навіть дорогого устрою – це інвестиція у бізнес. Витрати дуже швидко окупляться, а репутація ферми – зросте.

Де замовити доїльний апарат в Україні

Скільки коштує автодоїлка

Як згадувалося, розкид цін на доїльні апарати широкий. Вартість агрегату залежить від кількох факторів – виду двигуна, режиму роботи, призначення. Вирішіть, який пристрій вам необхідний - міні-установка для однієї корівки, агрегат для декількох тварин, масляний або сухий варіант. Ми допоможемо вибрати оптимальну за ціною модель у кожній із категорій товарів.