0
0

Коптильні камери

Як іноді хочеться поїсти копченості. Проблем немає, можете сходити в магазин і купити те, що забажаєте, а можете спробувати зробити копченості та вдома. Буде нічим не гірше, а може бути навіть у кілька разів краще. Але для того, щоб робити смакоти, необхідна коптилка.





Холодне копчення — більш тривала обробка проти гарячої. Продукти нагріваються несильно, оскільки дим має температуру від 18 до 25 градусів. Тривалість копчення становить від двох до трьох діб. При такому вигляді копчення волога видаляється з продуктів, їх поверхню підсихає.

Термін зберігання готового виробу є набагато довшим, ніж при гарячому копченні.


Яка деревина краще для копчення?

Не кожна деревина підійде для коптильні, тому що при горінні будь-яка порода дерев виділяє особливі речовини, які відображають специфічний смак.

Для копчення підходять вільха, дуб, ясен, бук, осика.

А також плодові види дерев: яблуня, груша, черешня, абрикос тощо.

У поодиноких випадках використовується береза, але тільки без кори.


Не рекомендується брати тріску або тирсу для копчення хвойних сортів деревини, що виділяються смоли при горінні додадуть гіркоту копченим стравам. Недосвідчений коптильник може не побачити різниці, а ось справжній гурман здатний за ароматом та смаком визначити, яке дерево було при горінні. До того ж для окремого виду виробу фахівцями передбачена технологія використання дерев'яної стружки.